Plzeňský varhanní festival

Třetí ročník (2010)

Třetí ročník Plzeňského varhanního festivalu se konal od 19. dubna do 31. května 2010. Během koncertů se nám představili Petr Čech, Waldemar Krawiec a Markéta Schley Reindlová. Festival zakončil cyklus skladeb JOB, který přednesl Tomáš Thon a Marek Eben.

V rámci třetího ročníku Plzeňského varhanního festivalu se posluchačům 19. dubna v plzeňské katedrále sv. Bartoloměje představil laureát varhanní soutěže J. P. Sweelincka v Gdaňsku (2004) Petr Čech. V rámci koncertu v katedrále sv. Bartoloměje zahrál skladby J. S. Bacha, J. Kličky, A. Guilmanta.

Dalším koncertem na něj navázal 3. května Waldemar Krawiec – absolvent hudební akademie v Katowicích, který si pro své vystoupení v katedrále sv. Bartoloměje si připravil skladby od J. S. Bacha, M. Brosiga, L. Boëllmanna, L. Lefebureho, A. Guilmanta, Ch. Tournemira.

Třetí koncert Plzeňského varhanního festivalu patřil Markétě Schley Reindlové. Vybrala si skladby J. S. Bacha, F. Mendelssohn-Bartholdyho, B. A. Wiedermanna a L. Janáčka.

V pondělí 26. dubna v Korandově sboru konala přednáška prof. Jitky Chaloupkové o význačných varhanách plzeňské diecéze a o skladbách, které během festivalu zněly.

31. května ukončil festival cyklus skladeb pro varhany pod názvem JOB od Petra Ebena. Na varhany jej předvedl Tomáš Thon a o umělecký přednes se postaral Marek Eben.